První lampionový průvod v Polesí

Jednoho letního večera jsme se po úspěšném Dětském dni všichni sešli a probírali, že je perfektní takové akce u nás v Polesí pořádat. Napadlo mě uspořádat nějakou akci v období kolem Dušiček, a tak jsme se rozhodli pro první lampionový průvod v Polesí. A povedlo se! Za pomoci všech hodných a ochotných lidiček jsme za příznivého počasí včerejšího dne, tj. 4. listopadu, mohli Polesácký lampionový průvod uskutečnit. Po shromáždění se na návsi v 17 hodin jsme hromadně za světel lampionů, a to i těch podomácku vyrobených, vyrazili na procházku, průvod, Polesím. Prokecaný, pohodový průvod dospěláků a dětí jsme ukončili ve Sportturii, kde všichni kdo chtěli soutěžit, předali svůj lampionek do rukou Pavla Jakeše, aby byly později lampionky všemi vyhodnoceny a byl zvolen ten nejhezčí lampion ze všech! U ohýnku se opékaly buřtíky nebo se dalo ochutnat něco z uzených masíček pana hospodského – Zdendy. Mezitím, co si všichni u ohníčku dávali svačinku, vyrazila skupinka dobrovolných strašidýlek připravit pro děcka do lesa stezku odvahy. Na cestičky i necestičky se pokládaly lucerničky ze svíček a skleniček pro vyznačení směru stezky. Strašidýlka se postupně uvelebovala na svá místa po lese a za naprosté tmy s jemnou září svíček se mohli první odvážlivci vrhnout do lesa na stezku odvahy s připravenou sladkou odměnou na konci pro každého.

Tímto bych chtěla strašně moc poděkovat všem, kdo mi pomohli první ročník lampionového průvodu zorganizovat a vyzvat tak ostatní, že příští rok se může zapojit každý, kdo bude mít čas a chuť.

Děkuji především strašidlům – Mírovi Říhovi za perfektní masku a doufám, že i příští rok bude na trase strašit kolemjdoucí a ty starší děcka tentokrát i se svou hrůzostrašnou maskou – ta se musí tentokrát využít! :-), perfektní gorile Kubovi Jakešovi a lesním „žínkám“ Jítě Marešové a Šárce Vydrové. A Jitčinýmu manželovi Jirkovi, který se tou dobou staral o domácnost, a mohl tak pustit manželku samotnou do hlubokého temného lesa..:-) Dále děkuji moc Kačce Jakešové za instalaci světýlek a Matějovi, který plnil perfektně funkci spojky.

Bez vás všech by to prostě nešlo! Takže ještě jedenkrát moc děkuji a těším se na další ročník této akce!

Všichni tak mají čas vyhotovit si vlastní lampiony a vymyslet nějaké ty vychytávky do příštího roku.

Už teď je jasné, že pro starší děti bude připraven Míra se svojí maskou, kterou jsem nazvala „masakr“ anebo ještě určitě probereme, že průvod by mohl být klidně i o kousek delší směrem na druhý konec Polesí za hudby harmonikáře a chlapi příští rok lampiony vymění za pochodně.

A historicky první vítězkou o nejhezčí lampion se stala malá Kája, jejíž lampion s Elsou byl vyhodnocený jako nejhezčí…

Zuzka Vrágová.“

Více fotografií najdete zde

 


Warning: Missing argument 1 for cwppos_show_review(), called in /www/polesaci.cz/polesaci.cz/wp-content/themes/flat/content-single.php on line 29 and defined in /www/polesaci.cz/polesaci.cz/wp-content/plugins/wp-product-review/includes/legacy.php on line 18